Rehabilitacja sportowa a kettlebells

W Polsce – podobnie jak kiedyś na Zachodzie – zapanowała moda na odważniki żeliwne kettlebells. Stosuje się je nie tylko do treningów (zwłaszcza sportów walki), ale także do fizjoterapii, rehabilitacji sportowych itp., i nic w tym dziwnego – te odważniki potrafią wyleczyć kontuzje, które dotychczas eliminowały sportowców z ich kariery.

Najlepszym dowodem na skuteczność odważników kettlebells w rehabilitacji jest leczenie za ich pomocą wybitego barku. To częsta przypadłość bokserów czy karateków, która potrafiła wykluczyć na długie lata. Dzięki kettlebells natomiast, a dokładniej dzięki ćwiczeniu znanemu jako tureckie siadanie już po trzech miesiącach można wrócić na matę. Co ważne: rehabilitacja sportowa przy użyciu kettlebells nie tylko angażuje mięśnie kontuzjowanej kończyny, ale także całe ciało, umożliwiając w ten sposób zachowanie formy nawet podczas wykluczenia z normalnych treningów. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to nowa metoda rehabilitowania, dlatego trzeba wybierać takich rehabilitantów, którzy mają już w tym doświadczenie.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Witaj na moim serwisie z kategorii zdrowie, jestem lekarka z długoletnim doświadczeniem! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj szereg rad, które pomogą i w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia!
error: Content is protected !!